Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

EY wiedzie prym na giełdzie

12 kwietnia 2019 | Ranking audytorów | Katarzyna Kucharczyk
źródło: Rzeczpospolita
źródło: Rzeczpospolita

Kolejne miejsca dla Deloitte i KPMG. Na warszawskim parkiecie dobrze radzą sobie audytorzy średniej wielkości.

 

Na rynku kapitałowym kluczowe jest zaufanie i wiarygodność. Na znaczeniu coraz mocniej zyskuje dobrze przeprowadzony audyt. Dlatego co roku wybieramy kluczowe firmy, obsługujące spółki notowane na warszawskiej giełdzie.

W tegorocznym zestawieniu pierwsza pozycja przypadła firmie EY. Rok temu również była na tym miejscu, ale taką samą liczbę punktów uzyskało wtedy Deloitte, więc mielimy dwóch zwycięzców. W tegorocznej edycji Deloitte jest drugie, a za nim uplasowało się KPMG.

Deszcz nagród

Stosunkowo niewielka liczba punktów w rankingu dzieli tę firmę od dwóch kolejnych, czyli od PwC i BDO. Dobrze w tegorocznym zestawieniu wypadły też takie podmioty jak UHY ECA, Grant Thornton, PKF Consult, Mazars oraz KPFK dr Piotr Rojek i B-think Audit, które zamykają pierwszą dziesiątkę (to miejsce jest podwójne).

Nagrody przyznaliśmy również w kategorii najbardziej aktywne firmy audytorskie na giełdzie w 2018 r. Tu liderem również jest EY, a za nim uplasowały się Deloitte, Grupa UHY ECA, BDO, PwC, Grant Thornton, KPMG, PKF Consult, Misters Audytor Adviser, 4 Audyt i Mazars (dziesiąte miejsce również jest podwójne).

Na rynku głównym GPW notowanych jest obecnie 461 spółek, w tym 410 krajowych. Niemal drugie tyle, bo ponad 380, znajdziemy na rynku alternatywnym....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11330

Wydanie: 11330

Spis treści
Zamów abonament