Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Boty ingerowały w strajk

08 maja 2019 | Kraj | Jacek Nizinkiewicz
źródło: Twitter

Odkryliśmy, że po prawej stronie sceny promowano prorosyjską narrację – mówi dr Garvan Walshe.

W Polsce trwa seria wyborów. Po wyborach samorządowych odbędą się wybory europejskie, a następnie wybory parlamentarne i prezydenckie. Jakie jest ryzyko ingerencji obcych sił w wybory w Polsce?

Rozwój platform mediów społecznościowych sprawił, że zaangażowanie zagraniczne w politykę kraju jest znacznie łatwiejsze niż kiedyś. Każdy może tworzyć treści i wdrażać strategie, aby kierować je do określonych odbiorców. Strategie wahają się od wyrafinowanych: tworzenie społeczności internetowych z publicznością w kraju, w które chcesz ingerować, a następnie rozpowszechnianie ich treści politycznych w czasie wyborów, do prostych: zatrudnianie ludzi do udawania ludzi, którymi nie są, a nawet bezpośrednio komercyjnych: kupowanie przestrzeni reklamowej na platformach w celu promowania treści politycznych.

Jak rozpoznać takie przypadki?

Kluczowym zagadnieniem jest, jak określić, czy konto na Facebooku lub Twitterze nie należy do osoby, która wygląda jak jego właściciel. Możesz zobaczyć, czy ich zdjęcia profilowe rzeczywiście należą do kogoś innego. Lub mają strukturę zainteresowań, która jest niezgodna ze stworzoną w sieci postacią (na przykład znajdujemy zaskakująco dużą liczbę starszych pań, które są...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11349

Wydanie: 11349

Spis treści
Zamów abonament