Miasta planują więcej pojazdów na prąd
Elektromobilność oraz współdzielenie mają coraz większy wpływ na kształtowanie się nowego oblicza miejskiej komunikacji w Polsce. adam woźniak
Innowacje mają kluczowe znaczenie dla usprawnienia funkcjonowania zarówno transportu publicznego, jak i towarowego. Przyczyniają się do obniżenia kosztów, zwiększenia efektywności i poprawy zarządzania, a także ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko. W niektórych sferach transportu publicznego Polska nie ustępuje pod tym względem bardziej rozwiniętym krajom zachodnim.
Autobusy z energią
Przykładem jest transport miejski i rozpowszechnianie się autobusów z napędem alternatywnym, zwłaszcza elektrycznym. Od stycznia do końca marca 2019 r. zarejestrowano w Polsce 31 elektrobusów oraz 13 autobusów z napędem hybrydowym.
– Ze względu na to, że w tym samym czasie w ubiegłym roku mieliśmy zarejestrowanych 11 autobusów na gaz CNG, a teraz z takim napędem nie ma pojazdów, to dynamika w samej grupie pojazdów elektrycznych i hybrydowych jest bardzo wysoka i wynosi...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta