Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Burza w mózgu włoskiego dziedzica

08 maja 2019 | Sport | Piotr Żelazny

W Madrycie kształtuje się przyszłość futbolu. Przedstawiciele europejskich klubów spotkali się, by debatować nad nowym formatem najważniejszych rozgrywek – Ligi Mistrzów.

Europejska Federacja Piłkarska (UEFA) jakiś czas temu przedstawiła swoją propozycję. Działacze, ratując się przed rokoszem najbogatszych i najpotężniejszych klubów, groźbą utworzenia przez nie na własną rękę Superligi, forsują projekt z czterema ośmiozespołowymi grupami, a nie ośmioma czterozespołowymi jak dotychczas.

Takie rozwiązanie miałoby zapewnić większą liczbę meczów. Zamiast sześciu gwarantowanych spotkań w grupie każdy klub rozgrywałby 14 meczów. Powód jest oczywisty – pieniądze.

Aby jednak Liga Mistrzów w nowym formacie – według projektu po raz pierwszy miałaby zostać rozegrana w sezonie 2024/2025 – mogła się ziścić, UEFA szuka wolnych terminów w napiętym do granic możliwości...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11349

Wydanie: 11349

Spis treści
Zamów abonament