Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Transport czeka cyfrowa rewolucja

08 maja 2019 | Ekonomia
źródło: materiały prasowe

Polska branża TSL nie jest liderem innowacji. Nasi przedsiębiorcy mają jeszcze wiele do zrobienia w podstawowym zakresie cyfryzacji – mówi Piotr Ciski, prezes Sage w Polsce. adam woźniak

 

Branża transportowa to jeden z tych sektorów gospodarki, który rozwija się wyjątkowo dynamicznie, a zarazem musi szybko reagować na nowe wyzwania stawiane przez rynek. Jakie zmiany ją czekają?

Branżę TSL czeka w najbliższych latach rewolucja, co w dużej mierze będzie wiązało się z rozwojem technologii, i to zarówno w wymiarze oprogramowania, jak i maszyn. Przewidują to nie tylko analitycy rynkowi, ale też sami przedsiębiorcy. W przeprowadzonych niedawno badaniach przez PwC i przedstawionych w raporcie „CEE Transport & Logistics TrendBook 2019" aż 68 proc. prezesów spółek z branży oczekuje, że podstawowe technologie wykorzystywane do świadczenia usług TSL się zmienią. Dodatkowo na tę technologiczną rewolucję nałożą się m.in. zmiany w handlu międzynarodowym. Z perspektywy europejskiej duży wpływ będzie miał tworzący się „Nowy Jedwabny Szlak".

Jaki wpływ na...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11349

Wydanie: 11349

Spis treści
Zamów abonament