Nie instalujemy żadnych tylnych furtek w sprzęcie
Dlaczego tylko amerykańskie firmy powinny zostać liderami? Jeśli liderzy nie pochodzą z USA, to rząd amerykański będzie ich atakował i wynajdował ich potencjalne lub wyimaginowane winy? – mówi Guo Ping, wiceprezes Huawei. artur osiecki
Rozmawiamy podczas spotkania okrągłego stołu dla dziennikarzy ze środkowej i wschodniej Europy oraz państw nordyckich. Który z krajów w tym makroregionie Europy jest dla Huawei najważniejszy?
Przypomnę nieco politykę naszej firmy w tym zakresie. Koncentrujemy się na dostarczaniu do klientów usług o wysokiej jakości. Chodzi o klientów, którzy nas wybrali. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby im pomóc w spełnieniu ich aspiracji w biznesie i w odniesieniu przez nich sukcesu.
Polski rząd przymierza się do budowy sieci 5G. Słychać wręcz głosy, że Polska może zostać jednym z liderów 5G w Europie. Jak pan ocenia te zapowiedzi? To możliwe czy raczej Polska plasuje się w ogonie tego wyścigu?
Huawei rozpoczął swoją działalność w Polsce w 2004 r. W 2008 r. przenieśliśmy naszą centralę regionalną do Warszawy. Przez ostatnie 15 lat nasze produkty i usługi służyły 38 milionom Polaków. Pomogliśmy również Polsce w osiągnięciu pozycji lidera w erze 4G. Jeśli idzie o usługi mobilne, Polska zajmuje drugie miejsce pośród wszystkich krajów Unii Europejskiej i jednocześnie koszty tych usług są o 50 proc. niższe od średniej unijnej. Przez ostatnie 15 lat przyczyniliśmy się też znacząco do powstania dużej grupy ekspertów w dziedzinie telekomunikacji w Polsce, a także mieliśmy swój wkład w powstawanie...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta