Najczęściej korzystają z leasingu i kredytu
Finansowanie | Przedsiębiorca, który chce kupić używane auto, ma do wyboru kilka opcji sfinansowania go: kredyt, gotówka, leasing finansowy lub operacyjny oraz bardzo rzadko – wynajem długoterminowy. Najczęściej jednak używane samochody są finansowane tradycyjnym leasingiem operacyjnym (z niskim wykupem końcowym) oraz kredytem samochodowym.
Kupując auto za gotówkę, firma nie ponosi dodatkowych kosztów, jednak zamraża kapitał, który mogłaby wykorzystać np. na remonty, inwestycje w kapitał ludzki.
Popularność leasingu wynika z łatwej dostępności i szybkich procedur. Firmy, które działają krótko na rynku bądź mają niestabilną historię finansową, mają większe szanse na leasing niż na kredyt. Przedsiębiorca może zdecydować się na leasing finansowy lub operacyjny. Dla wielu, w szczególności mniejszych, firm bardziej atrakcyjny pod względem podatkowym będzie leasing operacyjny, w przypadku którego odpisy amortyzacyjne są po stronie firmy leasingowej, natomiast opłata wstępna, raty leasingowe netto (część kapitałowa i odsetkowa), a...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta