Naszym celem jest budowa w Polsce portfela 800 mieszkań na wynajem
Nie boimy się być w gronie pionierów tworzących rynek – mówi Peter Noack, partner w Zeitgeist Asset Management.
Budujecie bank nieruchomości w Polsce już od kilku lat. Niedawno doszło do największej transakcji. Za 81 mln euro kupiliście od Orange kompleks dawnej siedziby Urzędu Telekomunikacyjnego i Telegraficznego w Warszawie. To w sumie 49 tys. mkw. powierzchni – aktualnie biurowej. Jak ją wykorzystacie?
To projekt długofalowy. Orange wyprowadzi się z budynku w ciągu pięciu–siedmiu lat, więc w początkowej fazie będziemy czerpać przychody z najmu. Ten czas wykorzystamy na przygotowanie koncepcji. Dziś trudno mi dokładnie powiedzieć, jaką ten obiekt będzie pełnić funkcję. To będzie wymagało przede wszystkim konsultacji z konserwatorem – bo część to zabudowania jeszcze z lat 30. – oraz z władzami miasta.
Na pewno stworzymy tam mieszkania na wynajem, bo tym się głównie zajmujemy. Są spore szanse, że stary biurowiec zachowa swoją funkcję. Rozważamy też hotel. Co do wieży – zobaczymy. Architektonicznie to na pewno wyzwanie, bo jest tam najwięcej infrastruktury technicznej Orange. Nieruchomość położona jest w samym sercu Warszawy, a więc jesteśmy świadomi dużej odpowiedzialności wobec mieszkańców i historii. Mamy czas na planowanie, na pewno stworzymy coś dobrego.
Czy po tej dużej transakcji planujecie kolejne inwestycje...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta