Jak zmieniać polską energetykę
Kolejne unijne pakiety klimatyczno-energetyczne wyznaczają cele redukcji emisji CO2 i zanieczyszczeń, poprawy efektywności energetycznej i wzrostu udziału źródeł odnawialnych. Jak na te wyzwania odpowiadają polskie firmy?
Polska stoi u progu daleko idących zmian w sektorze wytwarzania energii elektrycznej. Co planuje zrobić, by wpisać się w globalne trendy? Jaką drogą powinna podążać? Skąd wziąć na to pieniądze? O tych zagadnieniach dyskutowali w Rzeszowie eksperci podczas debaty „Miks energetyczny Polski w 2040. Jak finansować transformację energetyczną?".
Wizja zmian
Czy polskie firmy energetyczne mają wizję tych zmian?
– Oczywiście, mamy wizję, jak PGE będzie wyglądać za 20 lat. Zakres naszego miksu jest bardzo szeroki – powiedział Ryszard Wasiłek, wiceprezes ds. operacyjnych PGE Polskiej Grupy Energetycznej.
– Musimy przy tym pamiętać o nowych regulacjach, które bardzo mocno wpływają na cały sektor. Chodzi m.in. o BAT (standardy emisji zanieczyszczeń dla dużych zakładów przemysłowych w UE – red.), o odpowiednie przystosowanie do 2021 r. aktywów do nowych wymogów, aby uniknąć dodatkowych obciążeń. I także o słynny zapis 550 (mówi o ograniczeniu pomocy publicznej w ramach...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta