Biznes na innowacyjnym torze
Zakup technologii produkcji azotku galu, nowatorskiego półprzewodnika, czy wsparcie rodzimego producenta satelitów SatRevolution to przykłady tego, jak dzięki małym i średnim firmom można budować nowoczesną gospodarkę. michał duszczyk
Jak pokazują wyniki unijnego indeksu wskazującego na poziom ucyfrowienia gospodarki
i społeczeństwa (wskaźnik DESI – Digital Economy and Society Index), Polska jest jednym z pięciu krajów, które z cyfryzacją radzą sobie najgorzej (obok m.in. Bułgarii i Grecji). Średnia wartość indeksu waha się w okolicach 54 pkt, zaś Polska osiąga wynik na poziomie 45 pkt. Z danych wynika, że digitalizacja nie jest też mocną stroną krajowego biznesu – pod tym względem jesteśmy na końcu listy, wyprzedzając jedynie Rumunię.
Sytuacja zaczyna się jednak zmieniać na lepsze, a największe możliwości drzemią w przemyśle. W transformacji małych i średnich firm pomóc ma m.in. Platforma Przemysłu Przyszłości.
Szybciej, lepiej, taniej
Jesienią niemal tysiąc menedżerów z MŚP z całej Polski dowie się w praktyce, czym jest Przemysł 4.0 i co zrobić, aby przekształcić firmę w nowoczesny zakład...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta