Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Unieważnienie postępowania z uwagi na brak możliwości złożenia oferty

07 kwietnia 2020 | Dobra Administracja | Patrycja Grodzka

To gospodarz postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, a nie operator platformy odpowiada za prawidłowy jego przebieg.

Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej (KIO) z 14 stycznia 2020 r. o sygn. akt: KIO 2603/19 to kolejne interesujące orzeczenie poruszające tematykę elektronizacji zamówień publicznych oraz problemów, jakie w związku z tym napotykają zarówno wykonawcy, jak i zamawiający.

Brak połączenia z platformą

Zamawiający prowadził postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego, wykorzystując do komunikacji z wykonawcami platformę Marketplanet OnePlace („Platforma"), za pośrednictwem której miały również zostać złożone oferty. Odwołujący w dacie składania ofert posiadał zarejestrowane konto na Platformie, co więcej, uprzednio składał już z sukcesem oferty za jej pośrednictwem, również u zamawiającego prowadzącego przedmiotowe postępowanie.

Problemy techniczne

Mimo, iż odwołujący spełniał wymogi techniczne opisane w specyfikacji istotnych warunków zamówienia oraz regulaminie Platformy, w szczególności posiadał odpowiedni sprzęt i oprogramowanie oraz postępował zgodnie z instrukcjami, podejmowane przez niego próby złożenia oferty okazywały się nieskuteczne. Platforma na godzinę przed upływem terminu składania ofert generowała w odpowiedzi komunikat o trwających pracach serwisowych lub braku połączenia z systemem zamawiającego.

Odwołujący zgłosił problemy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11628

Wydanie: 11628

Spis treści

Nieprzypisane

Zamów abonament