Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA

Witajcie w nowym, zdalnym świecie

07 kwietnia 2020 | Rzeczpospolita Cyfrowa
Wielu studentów  i uczniów musiało zamienić szkolne ławy na naukę  przez internet.  W domu  łączą się  z nauczycielem przez laptop czy tablet.
źródło: Shutterstock
Wielu studentów i uczniów musiało zamienić szkolne ławy na naukę przez internet. W domu łączą się z nauczycielem przez laptop czy tablet.

Epidemia koronawirusa pokazała, że stacjonarne biura, szkoły, a nawet gabinety lekarskie nie są niezbędne. To rewolucja. MICHAŁ DUSZCZYK

Z potencjału korzystania z internetu w wielu dziedzinach życia Polacy zdawali sobie sprawę, a nawet w niektórych przypadkach, np. w e-handlu, czerpali z niego pełnymi garściami. Jednak część sfer naszego życia wciąż pozostawała odporna na nowe technologie, głównie ze względu na bariery mentalne. Te w jednej chwili zburzyła pandemia. Praktycznie z dnia na dzień takie rozwiązania jak telemedycyna, home office czy cyfrowa szkoła stały się – bo musiały – naszą codziennością. Przełom, którego jesteśmy świadkami, na zawsze może pogrzebać sfery offline. Korzyści są gigantyczne, ale innowacyjne technologie mają też swoje ciemne strony.

Skok na głęboką wodę

Paradoksalnie, przy wielu stratach, jakie ponoszą te sektory w dobie epidemii koronawirusa, edukacja czy branże szkoleń mogą zyskać, odkrywając nowy kanał dotarcia do uczniów i klientów biznesowych. Nie mówiąc o wielu korporacjach, które biura czy liczne spotkania z powodzeniem są w stanie zastąpić wideokonferencjami, czatami i...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA
Wydanie: 11628

Wydanie: 11628

Spis treści

Nieprzypisane

Zamów abonament