Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Firma radnego nie może świadczyć usług dla ośrodka pomocy społecznej

07 kwietnia 2020 | Dobra Administracja | Mateusz Adamski

Radny, który świadczy za wynagrodzeniem usługi na rzecz gminy, nie jest w pełni niezależny od wójta lub kierownika jednostki organizacyjnej.

Do takiego wniosku doszedł w niedawnym orzeczeniu Naczelny Sąd Administracyjny (sygn. akt II OSK 34/20). Sprawa dotyczyła uchwały Rady Gminy Bartoszyce (woj. warmińsko-mazurskie) w sprawie stwierdzenia wygaśnięcia mandatu radnego.

Powodem podjęcia takiej decyzji była umowa zawarta przez przedsiębiorstwo radnego z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Na jej mocy firma zobowiązała się do wydawania artykułów spożywczych i chemicznych uprawnionym osobom na podstawie przedłożonego "pokwitowania". Za wydany towar przedsiębiorstwo otrzymywało zapłatę od ośrodka pomocy społecznej.

W skardze na uchwałę radny podniósł, że świadczenie z pomocy społecznej przyznane w formie decyzji należy do osoby uprawnionej. Jak podkreślił,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11628

Wydanie: 11628

Spis treści

Nieprzypisane

Zamów abonament