Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zakład o przeżycie

07 kwietnia 2020 | Sport | Krzysztof Rawa
Polski ligowy futbol od dawna wspierają hazardowe pieniądze
autor zdjęcia: Piotr Matusewicz
źródło: EAST NEWS
Polski ligowy futbol od dawna wspierają hazardowe pieniądze

Firmy bukmacherskie sponsorujące sport przegrywają z koronawirusem, proszą państwo o pomoc i szukają zastępczych sposobów zarabiania.

Od kilkunastu lat widać ich reklamy na stadionach, w halach, w internecie i telewizji. Bukmacherzy weszli z hukiem w polski sport i zdobyli, a właściwie stworzyli rynek, który dziś oceniany jest (tylko w części legalnej) na około 7 miliardów zł obrotów rocznie, co oznacza około 820 mln zł rocznych wpływów podatkowych do Skarbu Państwa.

Firmy bukmacherskie szybko przestały być tylko dostawcami hazardu, są dziś także sponsorami drużyn i wydarzeń sportowych w kilku dyscyplinach. Bukmacherzy stali się silnym wsparciem sportu, co obecnie jednak oznacza, że ich kłopoty są również kłopotami innych, futbolu przede wszystkim.

Firma STS (Star-Typ-Sport), mająca największy udział w polskim rynku, jest bowiem sponsorem piłkarskiej reprezentacji Polski (także w ampfutbolu), zasila Pogoń Szczecin, Koronę Kielce, Górnika Zabrze, Cracovię, siatkarzy Resovii, piłkarzy ręcznych Vive Kielce, koszykarzy Anwilu Włocławek i gale KSW. STS obecna jest także w Polskiej Lidze E-sportowej, finansuje drużyny i graczy.

Znane twarze

Czeska Fortuna (notowana na warszawskiej giełdzie)...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11628

Wydanie: 11628

Spis treści

Nieprzypisane

Zamów abonament