Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Sejm będzie już inny

07 kwietnia 2020 | Komentarze | Bogusław Chrabota

Jarosław Gowin przegrał,ale wygrał. Co prawda poniósł porażkę w dwumeczu z Jarosławem Kaczyńskim i opozycją, ale bez wątpienia prawica straciła trwałą większość w Sejmie.

Od tej pory nic już dla Jarosława Kaczyńskiego w głosowaniach parlamentarnych nie będzie pewne. Porozumienie po dymisji Gowina nie jest stabilnym ogniwem politycznego łańcucha na prawicy. Mimo że Gowin teoretycznie z Kaczyńskim przegrał, do kiedy jego zdanie będzie się w Porozumieniu liczyło, prezes PiS nie może być pewny stabilnej większości. Dla Jarosława Kaczyńskiego zaczyna się parlamentarny rollercoaster. A Jarosław Gowin, pozornie w poniedziałek rano rozłożony na łopatki, będzie mógł w swoim Sulejówku przyjmować lub odrzucać zabiegi prezesa.

Nic nie ilustruje lepiej prawdy o tym, jak zmienne bywają koleje losu, niż sejmowy poniedziałek. Każdy, kto śledził wydarzenia w Sejmie, widział najpierw przegranego wicepremiera Gowina, który przymuszony przez Kaczyńskiego oraz własną partię podaje się do dymisji i daje zgodę...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11628

Wydanie: 11628

Spis treści

Nieprzypisane

Zamów abonament