Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Lepsza restrukturyzacja niż upadłość

29 kwietnia 2020 | Rachunkowość | Tomasz Sadurski

Część przedsiębiorców, zwłaszcza po „zamrożeniu" wielu gałęzi gospodarki może popaść w stan niewypłacalności, który jest przesłanką ogłoszenia upadłości.

Pandemia koronawirusa spowodowała, że przedsiębiorcy w Polsce stoją dzisiaj w obliczu bezprecedensowego wyzwania, jakim jest przetrwanie w sytuacji niemal całkowitego paraliżu rynkowego. Rząd wprowadził różne modele wsparcia dla rodzimych przedsiębiorców, a niektóre z nich wciąż są opracowywane.

Z uwagi na mnogość niewiadomych, zwłaszcza dotyczących zachowań rynkowych w obliczu utrzymującej się pandemii koronawirusa, część przedsiębiorców może popaść w stan niewypłacalności, który jest przesłanką ogłoszenia upadłości.

Jaka data

Określenie momentu powstania stanu niewypłacalności przedsiębiorcy może być nieraz niezwykle trudne i nawet biegli powołani do określenia momentu powstania niewypłacalności nie są w stanie precyzyjnie określić tej daty. A jest to data, od której otwiera się 30 dniowy termin na złożenie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11646

Wydanie: 11646

Spis treści

Opinie

Nieprzypisane

Zamów abonament