Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Moda na proptech zbiegła się z boomem deweloperskim

29 kwietnia 2020 | Ekonomia i rynek | Adam Roguski
źródło: materiały prasowe

Wypadamy nawet lepiej od wielu krajów Europy Zachodniej – mówi Tomasz Buda, menedżer ds. innowacji w Savills.

 

Z końcem roku objął pan stanowisko menedżera ds. innowacji m.in. po to, by szukać możliwości usprawnienia pracy firmy przez wykorzystanie najnowszych technologii. Życie szybko powiedziało: „sprawdzam". Jak nowe technologie pomagają w funkcjonowaniu na rynku nieruchomości w czasie pandemii i lockdownu?

Rynek nieruchomości przez długi czas był na szarym końcu wśród branż stawiających na nowe technologie. W ostatnich latach apetyt na innowacje jednak znacząco wzrósł. Pełna cyfrowa transformacja, o której dużo się mówiło od dawna w środowisku biznesowym, w kontekście rynku nieruchomości wydawała się tematem skomplikowanym i odległym. Zdarzenie bez precedensu, jakim jest globalne ograniczenie w przemieszczaniu się z powodu zagrożenia koronawirusem, wymusiło wdrożenie pewnych elementów transformacji cyfrowej niemal z dnia na dzień. Stare przyzwyczajenia i sprawdzone metody kontaktu z klientem oraz świadczenia usług musiały nagle odejść w zapomnienie i ustąpić miejsca technologiom, które do tej pory były traktowane bardziej jako ciekawostki niż fundament codziennej pracy.

Rynek nieruchomości zaskakująco szybko przestawił się na nowy tryb pracy. Firmy, które postawiły na infrastrukturę informatyczną w chmurze, zachowały ciągłość operacyjną, dzięki czemu uniknięto paraliżu związanego z niemożliwością wykonywania zadań. Pierwsze skrzypce w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11646

Wydanie: 11646

Spis treści

Opinie

Nieprzypisane

Zamów abonament