Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Przed doradcami wyzwania

29 kwietnia 2020 | Ranking firm doradztwa podatkowego | Anna Wojda

Szanowni Państwo, przed nami 14. już edycja rankingu firm doradztwa podatkowego. Wyniki pokazują, że 2019 rok był pomyślny dla firm. Większość może pochwalić się wzrostem przychodów, w wielu wypadkach nawet o kilkanaście procent. Teraz jednak, z uwagi na pandemię, nie czas na świętowanie. Firmy muszą się przystosować do funkcjonowania w nowej rzeczywistości.

Na razie doradcy nie mogą narzekać na brak pracy. To jednak, czy i jak bardzo kryzys wpłynie na ich funkcjonowanie, zobaczymy w przyszłym roku, przy okazji kolejnego rankingu. Niewątpliwie czeka ich dużo wyzwań wywołanych obecną sytuacją.

W rankingu, jak co roku, prezentujemy największe firmy i najlepszych doradców. A ponieważ przepisy podatkowe często się zmieniają, jeszcze częściej zaś ich interpretacja przez fiskusa, praca doradcy staje się dużym wyzwaniem.

W tym roku najpopularniejszym słowem jest „biała lista", choć ciągle jeszcze niepokój budzą schematy podatkowe. Długo jeszcze zatem klienci będą potrzebowali wsparcia doradców. Pracy im nie zabraknie, choć może się zmienić jej charakter.

Dziękuję Państwu za udział w rankingu, zwycięzcom gratuluję, a wszystkim życzę sukcesów – choć 2020 rok nie będzie łatwy.

Wydanie: 11646

Wydanie: 11646

Spis treści

Opinie

Nieprzypisane

Zamów abonament