Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Między Bogiem a piłkarzem

29 kwietnia 2020 | Sport | Tomasz Wacławek

W czwartek rozpoczął się ramadan – święty miesiąc muzułmanów. Z powodu koronawirusa inny niż zwykle, także dla sportowców.

 

Mohamed Salah pokonuje kilometry na bieżni i podciąga się na drążku w domowej siłowni. Można powiedzieć – nic nadzwyczajnego, w dobie pandemii tak wygląda życie nie tylko zawodowych piłkarzy, podobnych zdjęć w internecie są tysiące. Fotografię wyróżnia jednak pewien szczegół. Na zegarze dochodzi trzecia w nocy.

Trenowanie po zmierzchu to sposób na poradzenie sobie z wymogami ramadanu. W dziewiątym miesiącu kalendarza muzułmańskiego wyznawcy islamu zobowiązani są do przestrzegania określonych zasad, m.in. ścisłego postu od wschodu do zachodu słońca. Zamknięte w tym roku meczety z tego obowiązku nie zwalniają. Przymusowa przerwa w rozgrywkach pozwala jednak zmienić...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11646

Wydanie: 11646

Spis treści

Opinie

Nieprzypisane

Zamów abonament