Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Szybkie dostosowanie do nowej rzeczywistości

29 kwietnia 2020 | Ekonomia i rynek | Adam Roguski
źródło: Rzeczpospolita

Pandemia spowodowała, że firmy budowlane musiały zreorganizować swoją pracę. Nowością są m.in. sztaby kryzysowe wspierające zarządy.

 

Pandemia wymusiła wprowadzenie zmian w wielu dziedzinach życia, zmuszając firmy do błyskawicznej adaptacji. Wyzwania nie ominęły placów budowy. W niektórych państwach praca została na pewien czas wstrzymana – w wyniku administracyjnych zarządzeń, jak w Austrii, lub oddolnej inicjatywy zamawiających, jak w Belgii.

W Polsce roboty były kontynuowane, ale w zupełnie nowych warunkach.

Innowacje po kryzysie

– Bolesny dla gospodarki lockdown wywołany epidemią Covid-19 trwa od kilku tygodni, ale w mojej ocenie jest to zbyt krótki okres, aby precyzyjnie ocenić wpływ nowoczesnych technologii na funkcjonowanie firm budowlanych w tym trudnym dla wszystkich czasie – mówi Damian Kaźmierczak, główny ekonomista Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa. – Warto podkreślić, że branża budowlana – jako jedna z nielicznych – na razie skutecznie opiera się negatywnym skutkom epidemii koronawirusa, a firmy kontynuują prace budowlane na większości kontraktów. Z tej perspektywy wydaje się więc, że budownictwo wykorzystuje dzisiaj nowe technologie w podobnym stopniu jak przed kryzysem. Pewną...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11646

Wydanie: 11646

Spis treści

Opinie

Nieprzypisane

Zamów abonament