Szybkie dostosowanie do nowej rzeczywistości
Pandemia spowodowała, że firmy budowlane musiały zreorganizować swoją pracę. Nowością są m.in. sztaby kryzysowe wspierające zarządy.
Pandemia wymusiła wprowadzenie zmian w wielu dziedzinach życia, zmuszając firmy do błyskawicznej adaptacji. Wyzwania nie ominęły placów budowy. W niektórych państwach praca została na pewien czas wstrzymana – w wyniku administracyjnych zarządzeń, jak w Austrii, lub oddolnej inicjatywy zamawiających, jak w Belgii.
W Polsce roboty były kontynuowane, ale w zupełnie nowych warunkach.
Innowacje po kryzysie
– Bolesny dla gospodarki lockdown wywołany epidemią Covid-19 trwa od kilku tygodni, ale w mojej ocenie jest to zbyt krótki okres, aby precyzyjnie ocenić wpływ nowoczesnych technologii na funkcjonowanie firm budowlanych w tym trudnym dla wszystkich czasie – mówi Damian Kaźmierczak, główny ekonomista Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa. – Warto podkreślić, że branża budowlana – jako jedna z nielicznych – na razie skutecznie opiera się negatywnym skutkom epidemii koronawirusa, a firmy kontynuują prace budowlane na większości kontraktów. Z tej perspektywy wydaje się więc, że budownictwo wykorzystuje dzisiaj nowe technologie w podobnym stopniu jak przed kryzysem. Pewną...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta