Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jak biznes zorganizował się do pomocy szpitalom

29 kwietnia 2020 | Dodatki Jednodniowe | Aleksandra Ptak-Iglewska
źródło: materiały prasowe

Jako akcja kojarzymy darczyńców z potrzebującymi – mówi Radosław Kwaśnicki, prezes fundacji „Jesteśmy razem. Pomagamy!", która przekazała już kilkudziesięciu szpitalom wsparcie warte 24 mln zł, ufundowane przez krajowy biznes.

 

Polskie firmy zorganizowały akcję pomocy szpitalom w czasie pandemii Covid-19, która nabrała rozpędu. Mija dopiero miesiąc od początku pomysłu i niespełna trzy tygodnie od zarejestrowania fundacji, a macie już na koncie pomoc dla kilkudziesięciu szpitali. Co się udało w tym czasie osiągnąć?

Dołączyło do nas ponad 70 firm, ale ich liczba codziennie rośnie. Zgłaszają się i duże firmy, i mniejsze. Jedne deklarują miliony złotych na wsparcie, inne przekazują darowizny celowe, jeszcze inne oferują wsparcie materialne, jak dostawa pieczywa, kosmetyków, kołder, obuwia medycznego do szpitali. W tym czasie okrzepliśmy organizacyjnie, zarejestrowaliśmy fundację i mamy jeszcze większe możliwości realizacji działań na rzecz placówek medycznych.

Do ilu szpitali dotarła już wasza pomoc?

Na liście adresatów pomocy jest ponad 150 szpitali, ale codziennie ją aktualizujemy. Nasi partnerzy pomagają często kilku placówkom jednocześnie, np. Drutex ma na swoim koncie wsparcie już 15 szpitali, Budimex wsparł za jednym razem osiem takich placówek. Pomagamy też domom opieki.

Ile jest dziś warta pomoc?

Na dziś uczestnicy akcji zrealizowali pomoc za ponad 25 mln zł i ta kwota...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11646

Wydanie: 11646

Spis treści

Opinie

Nieprzypisane

Zamów abonament