Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dobre biura będą zawsze potrzebne

29 kwietnia 2020 | Ekonomia i rynek | Aneta Gawrońska
The Warsaw HUB jest już wynajęty w ponad 80 proc.
źródło: materiały prasowe
The Warsaw HUB jest już wynajęty w ponad 80 proc.

Pracodawcy uczą się zarządzać zespołami zdalnie. Po pandemii część zadań możemy nadal wykonywać z domu, ale będzie to jedynie uzupełnienie tradycyjnego modelu. Na dobre biura wciąż jest popyt.

 

Wymuszona przez pandemię praca zdalna sprawdza się w wielu branżach całkiem nieźle. Część firm zakłada też zwolnienia, co oznacza, że będą potrzebować mniej powierzchni. Jak głęboko wirus zmieni rynek biur?

Nie tak gęsto

Krzysztof Misiak, partner i dyrektor działu powierzchni biurowych w firmie Cushman & Wakefield – który od lat powtarza, że biuro stanowi doskonałą platformę i narzędzie do wspierania współpracy, ale niekoniecznie trzeba tam wykonywać wszystkie zadania – nie wyklucza, że po powrocie do sytuacji sprzed pandemii niektóre firmy przez część tygodnia pozwolą pracownikom na pracę z domu. Pracodawcy nauczą się zarządzać zespołami zdalnie.

– Dla pracowników niekoniecznie będzie to najbardziej pożądany benefit – ocenia. – Wytyczne i regulacje dotyczące bezpieczeństwa epidemicznego zmuszą też pracodawców do szukania nowych rozwiązań umożliwiających zmniejszenie zagęszczenia pracowników w biurach.

A Karol Grejbus, dyrektor działu reprezentacji najemcy w Knight Frank, dopowiada, że wiele firm, które odżegnywały się od pracy zdalnej,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11646

Wydanie: 11646

Spis treści

Opinie

Nieprzypisane

Zamów abonament