Dobre biura będą zawsze potrzebne
Pracodawcy uczą się zarządzać zespołami zdalnie. Po pandemii część zadań możemy nadal wykonywać z domu, ale będzie to jedynie uzupełnienie tradycyjnego modelu. Na dobre biura wciąż jest popyt.
Wymuszona przez pandemię praca zdalna sprawdza się w wielu branżach całkiem nieźle. Część firm zakłada też zwolnienia, co oznacza, że będą potrzebować mniej powierzchni. Jak głęboko wirus zmieni rynek biur?
Nie tak gęsto
Krzysztof Misiak, partner i dyrektor działu powierzchni biurowych w firmie Cushman & Wakefield – który od lat powtarza, że biuro stanowi doskonałą platformę i narzędzie do wspierania współpracy, ale niekoniecznie trzeba tam wykonywać wszystkie zadania – nie wyklucza, że po powrocie do sytuacji sprzed pandemii niektóre firmy przez część tygodnia pozwolą pracownikom na pracę z domu. Pracodawcy nauczą się zarządzać zespołami zdalnie.
– Dla pracowników niekoniecznie będzie to najbardziej pożądany benefit – ocenia. – Wytyczne i regulacje dotyczące bezpieczeństwa epidemicznego zmuszą też pracodawców do szukania nowych rozwiązań umożliwiających zmniejszenie zagęszczenia pracowników w biurach.
A Karol Grejbus, dyrektor działu reprezentacji najemcy w Knight Frank, dopowiada, że wiele firm, które odżegnywały się od pracy zdalnej,...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta