Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Każda firma będzie technologiczna

30 czerwca 2020 | Rzeczpospolita Cyfrowa
źródło: materiały prasowe

Żyliśmy w świecie rozwoju i sukcesów. Uśpiliśmy czujność – mówi Dariusz Piotrowski, szef Dell Technologies Polska. PAWEŁ ROŻYŃSKI

 

Zmierzamy do świata firm technologicznych?

DARIUSZ PIOTROWSKI: Tak. Ostatnie wydarzenia, czyli pandemia koronawirusa, pokazały dobitnie, że nie istnieją już branże ani przedsiębiorstwa, które bez wykorzystania cyfrowych technologii są w stanie funkcjonować. Te, które już wcześniej zrealizowały transformację cyfrową, dzisiaj wygrywają.

Nadal będziemy mówić o branżach energetycznych, bankowości i finansach. Natomiast waga technologii w tych firmach będzie tak duża, że każda z nich może zostać nazwana firmą technologiczną.

Jaka jest obecnie rola dyrektora IT w firmie? Wyrasta na kluczową postać?

Przez wiele lat postrzegano działy IT jako czynnik kosztotwórczy, a inwestycje w IT jako zło konieczne. Zawsze szukano oszczędności w tych obszarach, nie decydując się na innowacyjne projekty. To się zmieniło fundamentalnie. Rola nie tylko dyrektora IT, ale całego działu staje się nie do przecenienia. Wiele firm zdecydowało się przenieść pracowników na pracę zdalną. Gdyby nie to, że działy IT były przygotowane, nie dałoby się tego zrealizować.

Przez wiele lat żyliśmy w uporządkowanym świecie, w którym wszystko się udawało i doskonale rozwijało. Uśpiliśmy swoją czujność, jeśli chodzi o nieprzewidziane zdarzenia i czynniki, które...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11697

Wydanie: 11697

Spis treści

Reklama

Dodatek

Komunikaty

Prospekt NN Nasze Jutro 2025

Prospekt NN

Prospekt NN OFE

Nieprzypisane

Prospekt NN DFE

Zamów abonament