Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Prawie pogrzeb

30 czerwca 2020 | Sport | Krzysztof Rawa

Listopadowy finał Pucharu Davisa w Madrycie w tym roku się nie odbędzie. Oficjalnie z powodu koronawirusa, nieoficjalnie – bo Gerardowi Piqué nie zgadzała się kasa.

Decyzja zapadła pięć miesięcy przed datą turnieju. Międzynarodowa Federacja Tenisowa (ITF) poinformowała, że oba finały najważniejszych imprez drużynowych – męskiego Pucharu Davisa i kobiecego FedCupu zostają przeniesione na 2021 rok. Panie zagrają w przyszłym roku w kwietniu w Budapeszcie, panowie pod koniec listopada, znów w Caja Magica, czyli Magicznym Pudełku w Madrycie.

– To była trudna decyzja, ale organizacja międzynarodowego wydarzenia drużynowego w tak dużej skali, przy obowiązku zagwarantowania zdrowia i bezpieczeństwa, stanowiła zbyt duże ryzyko – uzasadnił posunięcie szef ITF David Haggerty.

Wątpliwe wyjaśnienia

Podobne mówi piłkarz Barcelony Gerard Piqué, właściciel Kosmos Group, który ze wsparciem japońskiej firmy Rakuten wykupił w 2018 roku prawa do...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11697

Wydanie: 11697

Spis treści

Reklama

Dodatek

Komunikaty

Prospekt NN Nasze Jutro 2025

Prospekt NN

Prospekt NN OFE

Nieprzypisane

Prospekt NN DFE

Zamów abonament