Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Gdańsk i kultura w czasach pandemii

30 czerwca 2020 | Życie Regionów

Rozprzestrzeniająca się pandemia koronawirusa dotknęła wielu branż, w tym kultury. W trudnej sytuacji znalazło się wiele artystek i artystów, dla których podstawą utrzymania często są umowy cywilnoprawne. Łatwiej nie miały także działające na rzecz kultury organizacje pozarządowe oraz księgarnie i wydawcy. Gdańsk nie mógł pozostawić ludzi kultury samych sobie. MATERIAŁ PRZYGOTOWANY PRZEZ MIASTO GDAŃSK

Gdańsk przygotował pakiet wsparcia dla kultury, systematycznie wprowadzając lub modyfikując istniejące programy. Ich celem było zniwelowanie strat ponoszonych przez osoby i organizacje działające w obszarze kultury. Wśród nich znalazły się zmiany w zasadach przyznawania stypendium kulturalnego, utworzenie Gdańskiego Funduszu Wydawniczego czy dostosowanie projektów NGO do czasów pandemii.

Wsparcie dla NGO

Pod koniec marca rozstrzygnięto w Gdańsku konkursy na kulturalne granty dla organizacji pozarządowych na działania i wydarzenia kulturalne 2020. Łącznie na oba konkursy wpłynęły 223 oferty, z czego 93 otrzymały dofinansowanie. Konkursy rozstrzygnięto w przewidzianym terminie, co zbiegło się w czasie z wprowadzonymi obostrzeniami z powodu pandemii. Konieczne były więc zmiany, które mimo zaistniałej sytuacji pozwolą organizacjom zrealizować projekty.

– Dostosowanie realizacji projektów grantowych do sytuacji to jedna z form pomocy, jaką zaoferowaliśmy środowiskom twórczym i kulturalnym w tym trudnym czasie. Wykazaliśmy możliwie maksymalną elastyczność, aby każdy grantobiorca mógł dostosować zakres rzeczowy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11697

Wydanie: 11697

Spis treści

Reklama

Dodatek

Komunikaty

Prospekt NN Nasze Jutro 2025

Prospekt NN

Prospekt NN OFE

Nieprzypisane

Prospekt NN DFE

Zamów abonament