Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Samorządy to niezawodny partner artystów oraz instytucji w czasie pandemii

30 czerwca 2020 | Życie Regionów

Po ustrojowej transformacji samorządy dzięki kulturze zyskały nową atrakcyjną tożsamość oraz ofertę dla mieszkańców i turystów. Gdy branża kulturalna została dotknięta skutkami koronawirusa – stworzyły liczne programy pomocowe dla twórców.

Opinia dla „życia regionów"

Mateusz Bobek, burmistrz Międzyzdrojów

„Między naturą a kulturą" to hasło promujące Międzyzdroje w sezonie letnim 2020. Jak promować się w dobie pandemii, pokazały już chyba wszystkie instytucje kulturalne w Polsce: głównie online. Sztuki teatralne, koncerty muzyczne i inne działania kulturalne realizowane poprzez internet, to już dzisiaj norma, która zagościła na dobre również w naszej gminie. Międzynarodowy Dom Kultury proponuje online cotygodniowy cykl pn. „Muzyczny Salon", a Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na interpretację bajek i wierszy pt. „Czytanie nie musi być nudne" i „Poezja dla dzieci na wesoło". W miesiącach letnich proponujemy cykliczne imprezy w plenerze. Na scenie w Alei Gwiazd każdego dnia w lipcu i sierpniu zaplanowano występy ulicznych artystów, animacje dla dzieci i spotkania z gwiazdą. Udział potwierdzili Zbigniew Buczkowski, Olaf Lubaszenko i Joanna Bartel. Już od 4 lipca w amfiteatrze przy promenadzie, choć przy obostrzeniach, odbywać się będą koncerty iwystępy znanych kabaretów. Kabaret Moralnego Niepokoju, Paranienormalni czy Kabaret Nowaki, to tylko niektóre z lipcowych propozycji. Na koncert zapraszają do Międzyzdrojów m.in. Cleo, Viki Gabor, Roksana Węgiel, Enej. Program dostępny jest na stronie www.miedzyzdroje.pl.

...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11697

Wydanie: 11697

Spis treści

Reklama

Dodatek

Komunikaty

Prospekt NN Nasze Jutro 2025

Prospekt NN

Prospekt NN OFE

Nieprzypisane

Prospekt NN DFE

Zamów abonament