Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Marzą o powrocie na estradę

30 czerwca 2020 | Życie Regionów

Branżę koncertową z 9 milionami widzów rocznie, niepokoi niesprawiedliwe traktowanie. Otwarte zostały trybuny dla kibiców, odbywają się msze i wiece polityków. Reżim grania dla 150 osób nie pozwala na utrzymanie artystów i ich ekip.

opinia dla „Życia regionów"

Mikołaj Ziółkowski, prezes Alter Art, promotor m.in. Open'er Festival

Po ogłoszeniu pandemii przez dłuższy czas pozostawaliśmy w gotowości oraz w kontakcie z naszymi zagranicznymi partnerami, mając perspektywę podjęcia ostatecznej decyzji w sprawie m.in. Open'era, największego polskiego festiwalu, nawet na początku czerwca. Jako pierwszy odwołaliśmy Orange Warsaw Festival, potem przeniesione zostały wszystkie największe festiwale w Europie, w tym i nasz Open'er.

W Polsce jesteśmy teraz na etapie planowania koncertów z niewielką liczbą publiczności, m.in. w klubach, choć nasza pierwsza większa impreza jest przewidziana na grudzień. Generalnie, to, co było zaplanowane na rok 2020, jest jak w kapsule czasu przenoszone na rok 2021. To dotyczy festiwali i ich programów, ale też tournée, które zawitają do Polski.

Dlatego Open'er będzie miał w dużym stopniu program taki jak w tym roku, a koncert Nicka Cave'a odbędzie się rok później – w maju 2021 r. Pozytywnym zjawiskiem jest niewielka skala zwrotów biletów, bo to oznacza, że nasi odbiorcy chcą się przenieść we wspomnianej kapsule czasu razem z nami do 2021 r.

Jeśli chodzi o finansowe aspekty reakcji rządu na pandemię w poszczególnych branżach –

...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11697

Wydanie: 11697

Spis treści

Reklama

Dodatek

Komunikaty

Prospekt NN Nasze Jutro 2025

Prospekt NN

Prospekt NN OFE

Nieprzypisane

Prospekt NN DFE

Zamów abonament