Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Przejrzyj faktury z epidemii. Można łatwo obniżyć podatek

30 czerwca 2020 | Prawo co dnia | Przemysław Wojtasik

Przedsiębiorcy, którzy nie dostali pieniędzy od kontrahentów, szybciej skorzystają z ulgi na złe długi. PRZEMYSŁAW WOJTASIK

 

Czwarta tarcza antykryzysowa daje szansę na zmniejszenie obciążeń podatkowych firmom, które padły ofiarą zatorów płatniczych. A takich w czasie epidemii przybyło.

– Wielu przedsiębiorców nie dostało pieniędzy od kontrahentów, którzy musieli zawiesić działalność i nie mieli z czego płacić za faktury. Zatory płatnicze dotknęły zwłaszcza najmniejsze firmy – mówi Radosław Żuk, doradca podatkowy, partner w ECDP TAX.

Kto stracił na Covid-19

Co im daje tarcza 4.0? Możliwość szybszego odliczenia od dochodu nieściągniętych od kontrahentów kwot. Dzięki temu odprowadzą mniejszy podatek.

– Generalnie z ulgi na złe długi w PIT/CIT można skorzystać po 90 dniach od upływu terminu płatności. Tarcza 4.0 skróciła ten termin do 30 dni. Oznacza to, że wierzyciele mogą też rozliczyć większość faktur z okresu epidemii. Warto je przejrzeć i skorzystać z ulgi, to łatwy sposób na obniżenie podatkowych obciążeń –...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11697

Wydanie: 11697

Spis treści

Reklama

Dodatek

Komunikaty

Prospekt NN Nasze Jutro 2025

Prospekt NN

Prospekt NN OFE

Nieprzypisane

Prospekt NN DFE

Zamów abonament