Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polacy spragnieni bajecznych widoków na hiszpańskie plaże

11 czerwca 2021 | Nieruchomości | Aneta Gawrońska
źródło: materiały prasowe

Inwestorzy kupują w Hiszpanii drugie domy – mówi Michał Ćwierzyk, prezes spółki Vela Poland, zarządzającej tripinvest.

 

Nieruchomości w Hiszpanii kuszą Polaków?

Nie tylko Polaków. To atrakcyjny kierunek dla klientów z całego świata, między innymi ze względu na warunki klimatyczne – to jeden z najcieplejszych obszarów w Europie. Do inwestycji w hiszpańskie nieruchomości zachęcają też piękne wybrzeża, przyroda, długa linia brzegowa z licznymi plażami oraz wyśmienita kuchnia.

O atrakcyjności Hiszpanii świadczą konkurencyjne ceny w porównaniu z innymi krajami europejskimi. Nieruchomość możemy tu kupić często dużo taniej niż w Polsce. Coraz więcej Polaków oszczędza, a mniej więcej jedna piąta myśli o inwestycjach w nieruchomości.

Jeżeli ktoś poznał zalety rynku hiszpańskiego, z dużym prawdopodobieństwem obierze ten kierunek. Hiszpania to najczęściej wybierany kraj do zakupu drugiego domu przez polskich inwestorów.

Pandemia zaostrzyła ten apetyt?

Mimo że rynek nieruchomości radził sobie dobrze podczas pandemii, a w wielu krajach ceny rosły, zakupy Polaków za granicą zostały mocno ograniczone poprzez obostrzenia związane z poruszaniem się. Decydujące było wstrzymanie lotów, których w pewnym momencie zabrakło. Niemniej zdarzały się transakcje na odległość. Kupujący...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11984

Wydanie: 11984

Spis treści
Zamów abonament