Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wicepremier Gliński włącza się w walkę o polską siatkówkę

11 czerwca 2021 | Kraj | Wiktor Ferfecki

Minister kultur i sportu chce przyspieszenia wyboru prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Za faworyta uchodzi europoseł PiS Ryszard Czarnecki.

 

Wybory nowego prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej miały się odbyć 13 września. To już nieaktualne. Jak ustaliła „Rzeczpospolita", 8 czerwca Piotr Gliński, wicepremier oraz minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu, podjął decyzję mającą przyspieszyć termin walnego zgromadzenia delegatów.

Pierwotnie wybory były zaplanowane na 13 czerwca, a o przesunięciu ich o trzy miesiące zdecydował w maju zarząd związku. Powód? Z nieoficjalnych informacji wynika, że w ten sposób prezes PZPS Jacek Kasprzyk chciał osłabić szanse swojego głównego kontrkandydata Ryszarda Czarneckiego.

Ten ostatni jest jednym z najbardziej znanych i doświadczonych europosłów PiS. Jest też jednak wieloletnim działaczem sportowym, który w przeszłości m.in. zasiadał...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11984

Wydanie: 11984

Spis treści
Zamów abonament