Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Revolut może zablokować konto. Nie zawsze słusznie

22 lipca 2021 | Moje pieniądze | Mateusz Pawlak
Revolut blokuje konto jeśli algorytmowi coś się nie spodoba
źródło: Shutterstock
Revolut blokuje konto jeśli algorytmowi coś się nie spodoba

Zdarza się, że algorytmy bezpieczeństwa w aplikacji są „nadgorliwe". Dotyczy to zarówno kont indywidualnych, jak i firmowych.

Pan Kamil ma konto Revolut Business. To rozwiązanie dla klientów firmowych. Jakiś czas temu pan Kamil dokonał przelewu na większą kwotę ze swojego konta. Transakcja została zablokowana, a konto zawieszone.

– Musiałem złożyć wyjaśnienia i dostarczyć dodatkowe dokumenty. Trwało to miesiąc i moje środki były w tym czasie zablokowane, nie miałem do nich dostępu. Ostatecznie wszystko dobrze się skończyło, ale momentami było nerwowo – mówi nam pan Kamil.

Okazało się, że wrażliwe algorytmy Revoluta oflagowały transakcję jako podejrzaną i to automatycznie nałożyło blokady systemowe. W sieci można znaleźć naprawdę sporo podobnych historii klientów brytyjskiego fintecha. Okazuje się, że tak jak w przypadku pana Kamila, sztuczna inteligencja Revoluta nie zawsze...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12019

Wydanie: 12019

Spis treści
Zamów abonament