Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Słodko-gorzki finał budowy e-TOLL

22 lipca 2021 | Kraj | Izabela Kacprzak

Obsługa Elektronicznego Systemu Poboru Opłat skończyła się dla państwowego Instytutu Łączności ogromnymi kłopotami finansowymi i dymisją jej szefa.

 

24 czerwca uruchomiono nowy państwowy system e-TOLL służący do obsługi wybranych odcinków płatnych autostrad. Podlega on Ministerstwu Finansów i Krajowej Administracji Skarbowej. Zastąpi system viaTOLL (zbudowała i obsługiwała go firma Kapsch), który zostanie wygaszony najpóźniej do 30 września 2021 r.

Rząd PiS w 2018 r. zdecydował, że przejmie system poboru opłat na swoich autostradach, jednak jego budowa wiązała się z ogromnymi problemami i opóźnieniami w uruchomieniu. Kontrola Kancelarii Premiera (prowadzona od 21 stycznia do 26 lutego 2021 r.) wykazała, że w kłopoty finansowe wpadł państwowy Instytut Łączności, który od listopada 2018 r. realizował na zlecenie Głównego...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12019

Wydanie: 12019

Spis treści
Zamów abonament