Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nie trzeba na siłę szukać źródła

22 lipca 2021 | Prawo co dnia | ALEKSANDRA TARKA

Odsetki od pożyczek zaciągniętych na zakup udziałów to koszty pośrednie i powinny być dzielone poprzez zastosowanie klucza przychodowego.

Naczelny Sąd Administracyjny uwzględnił skargę kasacyjną spółki, która spierała się z fiskusem, jak rozliczyć oprocentowanie od pożyczek.

Sprawa dotyczyła polskiej spółki zajmującej się produkcją wódki, dystrybucją alkoholu w Polsce oraz jego importem i eksportem. We wniosku o interpretację podkreśliła, że jej strategia biznesowa polegała m.in. na rozwoju portfela marek zagranicznych alkoholi, głównie rosyjskich. Chcąc zaś zwiększyć swój udział w rynku rosyjskim i wzmocnić swoją pozycję na rynku, nabyła udziały w luksemburskiej spółce, która kontrolowała kilka wiodących rosyjskich firm z branży wyrobów spirytusowych i win. Posiłkowała się przy tym pożyczkami. W związku z...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12019

Wydanie: 12019

Spis treści
Zamów abonament