Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nadzorca zmienia oblicze

22 lipca 2021 | Ekonomia i rynek | Przemysław Tychmanowicz
Jacek Jastrzębski, przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego
źródło: materiały prasowe
Jacek Jastrzębski, przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego

Komisja Nadzoru Finansowego zaprezentowała strategię na lata 2021–2025. Instytucja ta ma przejść istotną transformację. Nowe otwarcie ma być także odczuwalne na zewnątrz.

 

Pierwsza w historii strategia Komisji Nadzoru Finansowego stała się faktem. Zmiany, dialog i otwartość – to najczęściej powtarzane przez przedstawicieli KNF słowa.

Nowe cele

– Pracowaliśmy nad strategią wiele miesięcy. Rozmawialiśmy na jej temat z pracownikami urzędu i interesariuszami – podkreślał przy okazji prezentacji strategii Jacek Jastrzębski, przewodniczący KNF. – Zdajemy sobie sprawę, że nasz urząd jest kluczową instytucją rynku finansowego i mamy szczególną rolę do odegrania. Kluczowego znaczenia nabiera, zwłaszcza w obecnych czasach, zarządzanie strategiczne. Ważne jest, żeby organizacja wiedziała, w którą stronę zmierza i jakie wartości reprezentuje – mówił.

Jakie są główne kierunku zmian? Komisja chce prowadzić bardziej proaktywny nadzór, a także skuteczniej i jednocześnie efektywnie wykorzystywać posiadane dane,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12019

Wydanie: 12019

Spis treści
Zamów abonament