Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kolejna dziwna śmierć nad Dnieprem

16 września 2021 | Świat | Rusłan Szoszyn

W sierpniu znaleziono powieszonego Białorusina w Kijowie i mera Krzywego Rogu z przestrzeloną głową, a teraz nie żyje sędzia.

W niedzielę w podkijowskiej miejscowości Pohreby znaleziono ciało mężczyzny. Ukraińska policja poinformowała jedynie, że chodzi o „jednego ze stołecznych sędziów". Media jednak szybko ustaliły, że nie żyje Witalij Pisaniec z peczerskiego sądu rejonowego w Kijowie. Nie był to zwykły sędzia, w swojej karierze prowadził kilka głośnych spraw. Zadecydował m.in. o areszcie podejrzanych w sprawie morderstwa w 2016 r. dziennikarza Pawła Szeremeta, uczestniczył też w jednej z rozpraw w sprawie lidera prorosyjskiej opozycji na Ukrainie Wiktora Miedwiedczuka, oskarżanego o „zdradę państwa".

Sprawą śmierci Pisańca zajęła się Prokuratura Generalna Ukrainy, wszczęto postępowanie karne w sprawie „umyślnego zabójstwa" sędziego. Nie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12067

Wydanie: 12067

Spis treści
Zamów abonament