Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dolar i euro utrzymują się wysoko

16 września 2021 | Ekonomia i rynek | Andrzej Pałasz

W dzień publikacji ostatecznych danych o inflacji w sierpniu złoty pozostawał w tyle wobec dolara i euro. Obie waluty utrzymują dorobek z poprzedniego tygodnia.

 

W środę od rana inwestorzy wyczekiwali ostatecznych danych o inflacji w Polsce, która okazała się nieco wyższa od szacunków (5,4 proc.), sięgając w sierpniu 5,5 proc. w ujęciu rocznym. Zdaniem ekonomistów mBanku nie będzie to jednak miało wpływu na stanowisko Rady Polityki Pieniężnej, a pierwszych podwyżek powinniśmy oczekiwać w I kwartale przyszłego roku.

Złoty od rana nieco tracił na wartości. Po południu euro kosztowało 4,55 zł, jednak chwilami zbliżało się do 4,56 zł, sięgając najwyższych poziomów od końca sierpnia. Kurs dolara wahał się mniej – za amerykańską walutę pod koniec dnia płacono 3,85 zł, czyli podobnie jak w dwóch poprzednich dniach.

Zarówno dolar, jak i euro utrzymują wysokie poziomy po zeszłotygodniowych zwyżkach. Złoty zareagował wówczas przeceną po publikacji „gołębiego" komunikatu RPP oraz wystąpieniu prezesa NBP. Część uczestników rynku odebrała je jako oddalenie perspektywy podwyżki stóp procentowych w Polsce z listopada na początek przyszłego roku.

Wydanie: 12067

Wydanie: 12067

Spis treści
Zamów abonament