Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Fiskus ustępuje, ulga też dla twórców

16 września 2021 | Prawo co dnia | Przemysław Wojtasik

Nowe odliczenie dostaną także osoby korzystające z 50-proc. kosztów uzyskania przychodów. Ale jedynie wtedy, gdy są na etacie.

 

Ministerstwo Finansów złagodziło zasady wprowadzanej przez Polski Ład tzw. ulgi dla klasy średniej. Z przesłanego do Sejmu projektu wynika, że nie powinni mieć z nią problemów korzystający z 50-proc. kosztów twórcy. Nadal jednak nowa preferencja ograniczona jest tylko do pracowników.

Przypomnijmy, że ulga dla klasy średniej ma zrekompensować podatnikom nowe zasady rozliczania składki zdrowotnej. Obecnie jej większą część (7,75 proc. podstawy wymiaru) można odpisać od podatku. Polski Ład likwiduje to odliczenie. Dzięki podniesieniu kwoty wolnej od PIT najmniej zarabiający na tym nie stracą. Ci, którzy mają roczne przychody od 68 412 zł do 133 692 zł (nazywani przez rząd klasą średnią), dostaną za to specjalne odliczenie.

Wycofane ograniczenie

Jak pisaliśmy w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12067

Wydanie: 12067

Spis treści
Zamów abonament