Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Bez udziału firm nie zatrzymamy zmian klimatu

16 września 2021 | Ekonomia i rynek | Mariusz Janik
Liczba dni z temperaturami powyżej  50 stopni Celsjusza podwoiła się  w ciągu poprzedniej dekady
źródło: Shutterstock
Liczba dni z temperaturami powyżej 50 stopni Celsjusza podwoiła się w ciągu poprzedniej dekady

Uzyskanie neutralności klimatycznej w biznesie pewnego dnia może być konieczne. Kolejne kataklizmy mogą popchnąć rządy do radykalnego działania, a zeroemisyjność może się stać warunkiem prowadzenia przedsiębiorstwa.

 

W dniu, w którym to wydanie „Rzeczpospolitej" trafi do rąk czytelników, w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie odbędzie się wydarzenie KULTURA NATURA PRZYSZŁOŚĆ, nad którym nasza redakcja objęła patronat. Jednym z kluczowych momentów tej uroczystości będzie zamknięcie Kapsuły dla klimatu: symbolicznej kapsuły czasu, do której trafią wiążące zobowiązania klimatyczne firm.

Akcja polega na tym, że biznes wskazuje, jaki cel chciałby osiągnąć do 2030 r., a ekspert organizującego projekt Centrum UNEP/GRID w Warszawie – ośrodka afiliowanego przy Programie ONZ ds. Środowiska – pomaga ustrukturyzować drogę do osiągnięcia wskazanego celu. – Kapsuła zostanie ponownie otwarta w 2030 r., a zawarte w niej zobowiązania zweryfikowane – podkreśla dyrektor Centrum Maria Andrzejewska.

Dziś to już oczywistość: próby zahamowania zmian klimatycznych nie mają szans powodzenia bez wsparcia i współpracy z biznesem. A czas nas goni: globalne ocieplenie, czy tego chcemy czy nie, praktycznie z roku na rok staje się coraz bardziej palącym, nomen omen, problemem....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12067

Wydanie: 12067

Spis treści
Zamów abonament