Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

To dopiero początek zmian w aplikacji

16 września 2021 | Prawo co dnia | Anna Krzyżanowska

W 2022 r. szczegółowo przeanalizujemy program szkoleń, musimy się też lepiej przyjrzeć praktykom w sądach i prokuraturze – mówi Włodzimierz Chróścik, prezes Krajowej Rady Radców Prawnych.

 

Przyjęte w zeszły weekend zmiany w aplikacji radcowskiej to ewolucja czy rewolucja?

Ciągle ewolucja. Jesteśmy na tej samej, dobrej, obranej dawno drodze. Od lat ulepszamy aplikację, weryfikujemy narzędzia dydaktyczne, programy, prowadzących, bo tego wymagają i rynek usług prawnych, i oczekiwania aplikantów. Jeśli chcemy z sukcesem przygotowywać aplikantów do zawodu, musimy ciągle zadawać sobie pytanie, co zrobić jeszcze lepiej. Przyjęte na ostatnim posiedzeniu Krajowej Rady Radców Prawnych zmiany w formule aplikacji są tego wyrazem. A to na pewno nie jest ostatnia zmiana, wiele ich czeka nas w kolejnych latach.

Na przykład co?

Zmieniamy organizację, metodologię i inwestujemy w narzędzia wspomagania procesu dydaktycznego. W 2022 r. szczegółowo przeanalizujemy program aplikacji, ale musimy się też np. przyjrzeć lepiej...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12067

Wydanie: 12067

Spis treści
Zamów abonament