Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

WYKORZYSTAJ EKOLOGICZNY POTENCJAŁ KOLEI

24 września 2021 | Dodatki Jednodniowe
źródło: Rzeczpospolita
źródło: Rzeczpospolita

Podróż pociągiem oznacza średnio 5-krotnie niższą emisję CO2 do atmosfery niż jazda samochodem. Ale ekologia to nie jedyny powód, aby przesiąść się do pociągu. Dzięki realizowanym przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wielomiliardowym inwestycjom, pasażerowie z roku na rok zyskują coraz wygodniejsze, szybsze i bezpieczne podróże.

Jedną z kluczowych inwestycji jest wdrażany w Polsce Europejski System Zarządzania Ruchem Kolejowym - ERTMS. Z jego efektów korzystają już pasażerowie na linii Warszawa – Trójmiasto. Prędkość najszybszych pociągów na tej trasie wzrosła do 200 km/h. Dzięki temu koleją z Warszawy do Gdańska dojedziemy w ok. 2,5 godziny.

Kolej w Polsce przewiozła w 2019 roku ponad 355 milionów pasażerów. Dlaczego coraz więcej osób na podróż wybiera właśnie ten środek transportu? Kolej jest bezpieczna, komfortowa i szybka. Co równie ważne,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12074

Wydanie: 12074

Spis treści

Reklama

Zamów abonament