Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Miliardy złotych na poprawę połączeń kolejowych

24 września 2021 | Dodatki Jednodniowe

Eksperci spodziewają się znacznej poprawy polskich połączeń kolejowych do 2023 r., jednak modernizacje i rozbudowy kolei przebiegają w dość wolnym tempie, zatrzymując się na kilka lat w procesach koncepcji, studium lub projektu – wynika z raportu „Modernizacja polskiej sieci transportu kolejowego jako szansa dla branży logistycznej i transportowej w kontekście zrównoważonego rozwoju", przygotowanego przez Instytut Staszica.

W raporcie podkreśla się, że wartość Krajowego Programu Kolejowego (KPK) na lata 2015–2023 sięga 75,5 mld zł, obejmuje 230 projektów i zakłada modernizację 9 tys. kilometrów linii kolejowych, czyli połowę siatki polskich połączeń.

Modernizacja linii i stacji

Modernizowane są główne linie kolejowe, przywracane do użytku od lat nieczynne tory, powstają nowe odcinki, nowe stacje, rozwijane są w największych polskich miastach koleje aglomeracyjne. Poprawić ma się też dostęp największych polskich portów morskich. W 2019 r. podpisano kontrakty w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12074

Wydanie: 12074

Spis treści

Reklama

Zamów abonament