Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Należy postawić na zieloną i tanią energię

24 września 2021 | Ekonomia i rynek

Anna Kornecka była wiceminister rozwoju Ceny prądu mają lada chwila zostać podniesione, a podwyżka może być nawet dwucyfrowa. Podobna sytuacja może objąć ceny gazu. Co się dzieje na rynku energii? Jak wytłumaczyć tak wysoki wzrost cen?

 

Pierwsze wnioski taryfowe spółek energetycznych pokazują realną skalę podwyżek cen prądu w przyszłym roku. Przekroczą one znacznie poziom odzwierciedlający inflację i będą rekordowo wysokie. Mają na to wpływ notowania cen energii.

W portfelach spółek energetycznych są też kontrakty niżej wyceniane, ale te zawierane na bieżąco są na tyle drogie, że skala podwyżek jest uderzająca. Według danych Urzędu Regulacji Energetyki tylko w tym roku rachunki za prąd dla gospodarstw domowych wzrosły średnio o około 10 proc. I lepiej nie będzie. Jak wskazują spółki energetyczne, takie jak Enea, zainteresowanie ich oscyluje wokół wzrostu taryfy o blisko 40 proc., co skutkowałoby wzrostem rachunków o około 20 proc....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12074

Wydanie: 12074

Spis treści

Reklama

Zamów abonament