Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kto się nie pozbędzie obcego kapitału, straci koncesję

24 września 2021 | Prawo co dnia | Paweł Rochowicz Joanna Leśnicka

KRRiT sugeruje, że przepisy są niekonstytucyjne i dyskryminują polskich nadawców.

 

We środę Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, po półtorarocznym namyśle, zdecydowała o przedłużeniu koncesji na nadawanie dla TVN24. Równocześnie jednak wydała uchwałę, w której skrytykowała obowiązujące dziś przepisy dotyczące wydawania koncesji nadawcom radiowym i telewizyjnym. Sugeruje w niej, że w świetle dzisiaj obowiązującego prawa nie powinno się udzielać koncesji podmiotom, w których udział kapitałowy podmiotu dominującego spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego przekracza 49 proc. Liczy, że tak orzeknie Trybunał Konstytucyjny, ale sama skargi składać nie może.

Wspólnicy spoza Europy niemile widziani

Rada przypomniała w uchwale o dzisiejszym brzmieniu ustawy o radiofonii i telewizji. Według jej art. 35 ust. 2 pkt 1 koncesje można przyznać podmiotom, w których udział kapitałowy osób zagranicznych nie przekracza 49 procent. Rada wezwała wszystkich posiadających koncesje, którzy nie spełniają tego wymogu, do dostosowania swojej struktury kapitałowej do tych wymagań....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12074

Wydanie: 12074

Spis treści

Reklama

Zamów abonament