Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Uspokojenie nastrojów rynkowych

15 marca 2023 | Ekonomia i rynek | Przemysław Tychmanowicz

We wtorek inwestorzy na rynku walutowym czekali przede wszystkim na odczyt dotyczący amerykańskiej inflacji za luty. Ta jednak okazała się zgodna z oczekiwaniami.

Po poniedziałkowych fajerwerkach rynkowych wtorek pod względem zmienności nie był już tak burzliwy. Temat problemów sektora bankowego w Stanach Zjednoczonych na chwilę nawet zszedł na dalszy plan. We wtorek publikowane były bowiem dane dotyczące inflacji w Stanach Zjednoczonych. W tym przypadku okazało się jednak, że z dużej chmury był jedynie mały deszcz.

Głównie dlatego, że amerykańskie dane okazały się zgodne z oczekiwaniami rynkowymi. Inflacja konsumencka wyniosła w lutym 6 proc., a bazowa 5,5 proc. W efekcie przez cały dzień mieliśmy do czynienia z przeciąganiem liny. Główna para walutowa utrzymywała się powyżej poziomu 1,07. Złoty był nieznacznie słabszy. Tracił zarówno wobec dolara, jak i euro. Amerykańska waluta była wyceniana na 4,37 zł, a euro na 4,69 zł.

Nerwy rynkowe, przynajmniej chwilowo, zostały opanowane. Czy wszystko wraca już do normy? Na to stwierdzenie jest jednak za wcześnie, bo wiele może się jeszcze wydarzyć.

Wydanie: 12521

Wydanie: 12521

Spis treści

Pierwsza strona

Zamów abonament