Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kryzys wokół stadniny

15 marca 2023 | Kraj | Wiktor Ferfecki
Stadnina w Janowie nie ma szczęścia do prezesów
autor zdjęcia: PAP/Wojciech Pacewicz
źródło: Rzeczpospolita
Stadnina w Janowie nie ma szczęścia do prezesów

W najsłynniejszej polskiej hodowli koni nastał pat. Pracownicy zapowiedzieli, że jeśli nie ustąpi osoba, mianowana właśnie prezesem, złożą wypowiedzenia.

„Sztuka w muzeum na półce, a nie w naszej spółce” oraz „Był Michałów, była Białka, Janów to jest inna bajka” – takie transparenty wiszą przy wjeździe do Stadniny Koni Janów Podlaski. Od poniedziałku trwa tam blokada pracowników, mająca na celu uniemożliwienie wjazdu nowej prezes Hannie Sztuce.

Na tę funkcję została powołana w poniedziałek przez nadzorujący stadninę Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Alina Sobieszak, redaktor naczelna branżowego „Araby Magazine”, mówi „Rzeczpospolitej”, że choć ostatnie lata przyniosły stadninie prawdziwa karuzelę prezesów, jest to pierwszy taki protest. – Pracownicy uznali, że muszą walczyć o swoje, bo po prostu mają dosyć. Widać, że ławka w KOWR jest krótka, jednak nie zmienia to faktu, że pomysł z Hanna Sztuką jest najgorszy z możliwych.

Złe...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12521

Wydanie: 12521

Spis treści

Pierwsza strona

Zamów abonament