Inteligentnie uregulować algorytmy
Przedstawiciele rządu i eksperci sugerują, iż zakaz dla konwersacyjnego bota, wydany przez włoskich urzędników, to błąd. Europa staje jednak przed dylematem – rzucić się w wir technologicznej konkurencji z Chinami i USA czy bić AI paragrafem?
Zablokowanie ChatGPT we Włoszech przez urząd ochrony danych osobowych wywołało w świecie nowych technologii ogromne poruszenie. Teraz o możliwym podobnym ruchu mówią Niemcy. Administracyjna decyzja Włochów spotkała się z falą krytyki ekspertów branżowych i polityków. O zbyt przesadnej reakcji tej instytucji powiedział nawet sam wicepremier Matteo Salvini. Jednocześnie nie ulega wątpliwości, że dynamiczny rozwój algorytmów musi wpisać się w ramy prawne.
Opanujemy AI, czy to ona opanuje nas?
O tym, jak niekotrolowany rozwój AI może być niebezpieczny, mówi niedawny apel podpisany przez Elona Muska, Steve’a Wozniaka (współzałożyciel Apple) i ok. 1,5 tys. innych ekspertów. Zwrócili się oni w otwartym liście o zahamowanie...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta