Wygaśnięcie znaku towarowego
Firma, który posiada znak towarowy, powinna m.in. cyklicznie przedłużać jego rejestrację i odpowiednio go używać.
starszy specjalista ds. własności przemysłowej JWP Rzecznicy Patentowi
Samo terminowe wnoszenie opłat za przedłużenie ochrony to zbyt mało, aby przez dziesięć lat cieszyć się bezpiecznie chronionym znakiem. Zgłoszenie znaku towarowego i zarejestrowanie go to wbrew pozorom nie koniec, ale dopiero początek działań przedsiębiorcy. Aby droga ta nie okazała się zbyt wyboista, właściciel znaku towarowego musi należycie zabezpieczyć swoje interesy i zadbać o ich kompleksową ochronę.
Wygaśnięcie znaku towarowego oznacza utratę jego ważności oraz prawa do korzystania z niego przez dotychczasowego właściciela. Znak towarowy, który został formalnie objęty prawem ochronnym, nadanym przez Urząd Patentowy RP, może być chroniony bezterminowo, o ile każdorazowo przed upłynięciem dziesięcioletniego okresu ochronnego zostanie uiszczona opłata za każdą z zarejestrowanych klas towarów i usług. Niestety, jednak brak uiszczenia opłaty przed upłynięciem okresu, na który prawo ochronne zostało udzielone, nie jest jedynym powodem do wydania decyzji administracyjnej o wygaśnięciu znaku. Przedsiębiorcy często zapominają, iż po...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta