Fundamentem jest samoświadomość
Realna otwartość umysłów przekłada się na innowacyjność projektów.
Wiele organizacji podkreśla dziś znaczenie innowacyjności, jednak często pomija jej źródło. Wymaga nie tylko nowych pomysłów, ale także otwartości na różnorodność perspektyw czy opinii. Budowanie bezpiecznej przestrzeni psychologicznej staje się więc kluczowym elementem w kształtowaniu kultury organizacyjnej sprzyjającej innowacjom. Jak wykorzystać w tym zakresie potencjał głosu kobiet?
Często mówi się dziś o tym, że nowoczesna organizacja w konkurencyjnym środowisku rynkowym powinna być innowacyjna. Brakuje jednak przy tym merytorycznej dyskusji, czym właściwie jest innowacyjność, a jej percepcja bywa błędna. Nie chodzi bowiem wyłącznie o dojrzałość technologiczną czy wdrażanie narzędzi cyfrowych. Powinna być ona zakorzeniona w kulturze organizacyjnej znacznie głębiej.
Fundamentem innowacyjności jest otwartość, w tym łączenie różnego rodzaju rozwiązań, pomysłów, perspektyw, branż lub trendów. Oczywiście jej nieodłącznym elementem są eksperymenty czy też pionierskie...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta