Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Plastik górą

05 marca 1999 | Nauka i Technika | KF

EKOLOGIA

Polak pozbywasię rocznie 34 kg zużytych opakowań, Niemiec - 160 kg

Plastik górą

Produkcja opakowań z tworzyw sztucznych zwiększyła się w ostatnich latach o 100 proc. Zmniejszyła się produkcja o pakowań szklanych o 40 proc. Wygląda na to, że na świecie butelka plastikowa wygrywa z ekologiczną, szklaną, mimo licznych kamapanii edukacyjnych organizowanych przez grupy o brońców środowiska.

Wartość sprzedaży materiałów opakowaniowych i maszyn do ich produkcji w świecie wyniosła w zeszłym roku ponad 400 mld USD.

- Przemysł ten rozwija się także w Polsce dynamicznie, dziś możemy mówić o nadprodukcji opakowań - powiedział na konferencji prasowej Tadeusz Romanowicz, prezes Propaku - Stowarzyszenia Producentów i Użytkowników Materiałów Opakowaniowych i Opakowań.

Za kilka dni odbędą się międzynarodowe targi Propak '99. Udział zapowiedziało 150 wystawców. W krajach gospodarczo rozwiniętych opakowania są coraz bardziej ekskluzywne, wymyślane są po to, żeby dobrze sprzedać towar. Ale tam gdzie ich brakuje, w krajach rozwijających się, szczególnie gdy dotyczy to produktów...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1638

Spis treści
Zamów abonament