Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Urlop w parku narodowym

05 marca 1999 | Moje Podróże | MR

Ryby, konie i "hektary ptactwa"

Urlop w parku narodowym

- Czegoś podobnego nie spotka się już nigdzie w Europie. Fachowcy zwykli mawiać, że są tu "hektary ptactwa". Niemcy przyjeżdżają tu głównie na ptaki i, nie mogąc doczekać się bazy turystycznej, sami zaczęli inwestować. To wszystko usłyszałam w Białymstoku, odwiedzając VII Targi Turystyczne "Aktywne Wakacje 99".

Województwo Podlaskie ma obecnie cztery parki narodowe (Wigierski, Biebrzański, Narwiański, Białowieski) i trzy krajobrazowe (Suwalski, Łomżyński Doliny Narwi i największy w Polsce -- Puszczy Knyszyńskiej) .

Najstarszy, Białowieski Park Narodowy, wpisany jest na Listę Światowego Dziedzictwa Ludzkości Przyrody i Kultury UNESCO. Biebrzański czeka w kolejce do wpisania jako Światowy Rezerwat Biosfery. Choć program "Zielonych Płuc Polski" został opracowany na początku lat 80. , później porozumienie w tej sprawie podpisały północno-wschodnie województwa, a potwierdzenie konieczności ochrony tego niezwykłego obszaru i przestrzegania zasad rozwoju w harmonii z ekologią zadeklarował Sejm RP, to mieszkańcy tej części "ściany wschodniej" uwierzyli, że mają coś do zaoferowania, dopiero wtedy, kiedy ten rejon zaczęli odkrywać zachodni naukowcy, a po nich turyści.

Świetne stoisko na targach...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1638

Spis treści
Zamów abonament